39ος Αυθεντικός Μαραθώνιος – Freeminds.gr

Athens Marathon. The Authentic - 29 Μαρτίου 1896 1ος Ολυμπιακός Μαραθώνιος  Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 1896 (10 Απριλίου με το νέο ημερολόγιο), 17  αθλητές από πέντε χώρες παρατάχθηκαν στην αφετηρία στη γέφυρα
Athens Marathon. The Authentic - 29 Μαρτίου 1896 1ος Ολυμπιακός Μαραθώνιος Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 1896 (10 Απριλίου με το νέο ημερολόγιο), 17 αθλητές από πέντε χώρες παρατάχθηκαν στην αφετηρία στη γέφυρα

Ολυμπιακός Μαραθώνιος 1896 - Αφιέρωμα - Σαν Σήμερα .gr

Ολυμπιακοί Αγώνες: Η ιστορία του Ντε Λίμα στον Μαραθώνιο - Ολυμπιακοί  Αγώνες 2020 - Αφιερώματα Τόκιο | sport-fm.gr: bwinΣΠΟΡ FM 94.6
Ολυμπιακοί Αγώνες: Η ιστορία του Ντε Λίμα στον Μαραθώνιο - Ολυμπιακοί Αγώνες 2020 - Αφιερώματα Τόκιο | sport-fm.gr: bwinΣΠΟΡ FM 94.6

Ολυμπιακός Μαραθώνιος 1896 - 1ος τερμάτισε ο Σπύρος Λούης - Το Μοσχάτο Μου

39ος Μαραθώνιος Αθήνας 2022: Συγκλονιστικό φινάλε με νικητή τον Χαράλαμπο  Πιτσώλη | LiFO
39ος Μαραθώνιος Αθήνας 2022: Συγκλονιστικό φινάλε με νικητή τον Χαράλαμπο Πιτσώλη | LiFO

Η ιστορία του Μαραθωνίου Δρόμου - Αφιέρωμα - Σαν Σήμερα .gr

Μαραθώνιος Ναυπλίου: Στους νικητές το μετάλλιο του Σπύρο Λούη το 1896 -  Τρέξιμο
Μαραθώνιος Ναυπλίου: Στους νικητές το μετάλλιο του Σπύρο Λούη το 1896 - Τρέξιμο

Γνωρίζατε ότι… στον Μαραθώνιο της Αθήνας το 1896 πήραν μέρος μόνο 17  αθλητές; | Sportshistory.gr | ΑΘΛΗΤΙΚΑ QUIZ
Γνωρίζατε ότι… στον Μαραθώνιο της Αθήνας το 1896 πήραν μέρος μόνο 17 αθλητές; | Sportshistory.gr | ΑΘΛΗΤΙΚΑ QUIZ

Spyros Louis, Was A Greek Water Carrier Who Won The First Modern-day  Olympic Marathon
Spyros Louis, Was A Greek Water Carrier Who Won The First Modern-day Olympic Marathon

6o Olympic Day Run Greece 2023- Ολυμπιακός Αγώνας Δρόμου -  ThessalonikiGuide.gr
6o Olympic Day Run Greece 2023- Ολυμπιακός Αγώνας Δρόμου - ThessalonikiGuide.gr

Athens 1896, The First Host City - Greece Is

RunningNews.gr - Ο θρύλος του Σπύρου Λούη ...η αποκατάσταση! - Άρθρα

Μουσείο μαραθώνιου δρόμου Ολυμπιακός Μαραθώνιος του 1896 - ppt κατέβασμα

Ξεκίνησε ο 39ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας – EXPERTNEWS

39ος Μαραθώνιος: Ο ψηλότερος δρομέας που τράβηξε τα βλέμματα στη  διοργάνωση... | Αθλητικά Ειδήσεις
39ος Μαραθώνιος: Ο ψηλότερος δρομέας που τράβηξε τα βλέμματα στη διοργάνωση... | Αθλητικά Ειδήσεις

Ο "άγνωστος" δεύτερος ολυμπιονίκης που τερμάτισε μετά τον Σπύρο Λούη στον  Μαραθώνιο του 1896. Οι κατηγορίες ότι ο Λούης τον εξαπάτησε. Ήταν  γοητευτικός, είχε σπουδάσει νομικά και κέρδισε πολλούς τίτλους - ΜΗΧΑΝΗ
Ο "άγνωστος" δεύτερος ολυμπιονίκης που τερμάτισε μετά τον Σπύρο Λούη στον Μαραθώνιο του 1896. Οι κατηγορίες ότι ο Λούης τον εξαπάτησε. Ήταν γοητευτικός, είχε σπουδάσει νομικά και κέρδισε πολλούς τίτλους - ΜΗΧΑΝΗ